TRT EBA TV canlı yayın nasıl izlenir?

Ortaokul

EBA kısaca anlatmak gerekirse; tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 hastalığından sonra neredeyse her yerde hayat durdu okullar kapatıldı, sinemalar, tiyatrolar ve tüm toplu alanlar belirli bir süreliğine kapatıldı. Bu tür toplu alanların kapatılmasının en büyük sorunu ise okullar oldu. Bunun nedeni ise öğrenciler ders görmüyor ve  eğitimden eksik kalıyorlar. Düşünün ki bir ülkede eğitim durmuş ve ilerlemiyor. Sonucunu düşünmek bile istemezsiniz. Bu yüzden bu duruma bir el atılması gerekiyordu ve yetkililer EBA yani Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırdığımız sistemi kurarak internet üzerinden online dersler vermeye başladı bu sayede okullar kapalıyken bile öğrenciler derslerinden geri kalmayacaklardı. Her ne kadar EBA 2011-2012 eğitim yılında Fatih Projesi olarak başlasada adını tüm ülke geneline duyurmayı 2019-2020 eğitim öüretim yılı ikinci döneminden itibaren 11 ve 12 sınıflara derslerde destek vererek başardı. Şuan ise üç ayrı televizyon kanalı açılmış bulunmaktadır. Bunlardan bir taneside TRT-EBA TV olarak derslerine devam etmektedir.

TRT EBA TV canlı yayın nasıl izlenir?

Eğitimlere 31 Ağustos tarihinden itibaren uzaktan eğitim adı altında başlanıldı. Bu eğitim ise ilkokul öğrencilerine, ortaokul öğrencilerine ve son olarak lise öğrencilerine online olarak EBA TV ile veriliyor. Bu sistemde öğrenciler hem daha çok bilgi alabilecek hemde ders kaçırsalar bile tekrarını izleyebilecekler. Fakat çoğu kişi EBA TV Frekans ayarlarını bilmediği için hala derslere giremiyor. 

Milli Eğitim Bakanlı aldığı son kararlar ile birlikte eğitimin önemli olduğunu bildirerek 31 Ağustos günü EBA TV ile birlikte online derslerini başlattı. Evde interneti olan kişiler ise eba gov tr www.eba.gov.tr  linkine tıklayarak açılan sayfada hangi öğrenim durumuna sahipse onu seçip derslerini online olarak izleyebilir.

TRT EBA TV Canlı Yayın Frekans Ayarları

İnterneti olmayan veliler ise çocuklarına televizyondan dersleri izletmek isteselerde frekans ayarlarını bilmedikleri için bir türlü TRT EBA TV kanalını açamamaktadırlar. Aşağıda sizlere vereceğimiz resimde TRT EBA TV Canlı Yayın frekanslarını göstereceğiz. Bu frekansları ayarlayarak çocuğunuza veya  çocuklarınıza televizyondan online olarak ders izletebileceksiniz.

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.