EBA'ya nasıl giriş yapılır?

İlkokul

EBA Nedir? 

Eba, pandemi döneminde öğrencilerin derslerden geri kalmaması için internet üzerinden gittiği okulunun online olarak derslere katılmasını sağlayan bir sistemdir. Eğitim Bilişim Ağı diye adlandırılan EBA her yönüyle tam bir eğitim platformudur. EBA sayesinde tüm öğretmenlere ve öğrencilere eğitimde büyük kolaylık sağlanmaktadır. Bu sistemde öğretmenler öğretmek istedikleri dersin notlarını öğrencilerine sunum olarak kolay bir şekilde aktarmaktadır. EBA sistemine giriş yapmış bir öğrenci bilgi yönünden aşırı zengin olan içeriklere anında ulaşabilmektedir. 

EBA İçerikleri Nelerdir? 

Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırdığımız EBA içerisinde bir çok içerik barındırmaktadır. Öğrencilere farklı derslerde bol içerik ile öğretici bilgiler sunar. Özellikle pandemi döneminde eğitimden eksik kalan öğrencilerin ders ile ilgili bütün ihtiyaçlarını giderir. Sosyal ağ olduğu için bilgi alışverişinde bulunmanızı sağlar. Bütün öğretmenleri tek bir çatı altında toplayarak öğrencilerine birden çok öğretmen ile birlikte farklı öğretmenlerden farklı bilgiler öğretmeyi sunar. EBA sistemi içerisinde haberlerden videolara kadar birden çok modül bulabilirsiniz. 

EBA Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?
 
Eğer öğrenciyseniz EBA sistemine girebilmek için birden fazla seçenek sizleri beklemekte. Bu adrese giderek https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp e-devlet girişiniz var ise oradan giriş yapabilirsiniz. E-devlet girişiniz yok mu? Dert etmeyin bu giriş yöntemi dışında EBA sizlere Mebbis bilgileri ile giriş, öğrenci bilgileri ile giriş, kare kod sistemi ile giriş, e-okul bilgileri ile giriş ve son olarak yurtdışından giriş olmak üzere birden çok seçenek karşımıza çıkmaktadır. 

 

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

Neredeyse çoğu kişi Eba şifresinin nasıl alındığını bilmemektedir. Bu yazımızda sizlere bunu kolay bir şekilde öğreteceğiz. Öncelikle https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp bu linke giderek E-okul bilgilerin ile sisteme giriş yap. Giriş yaptıktan sonra karşına şifre ekranı gelecek gelen ekrana kendi şifreni yaz ve devam et. Böylelikle şifreni oluşturmuş olacaksın. Devam ettiğinde ise posta bilgileri isteyecek buraya ise posta bilgilerini yazmayı unutma çünkü herhangi bir şifre unutma anında şifreni yazdığın postaya göndererek kolayca şifreni geri alabilirsin. EBA sisteminde profiline girerek mail bilgilerini düzenleyebilir hatta telefon numaranı bile kayıt edebilirsin. Telefon numarasını eklemekte şifreni unuttuğunda tekrardan yeni bir şifre almak için kolay yöntemdir. Vermiş olduğumuz linke giderek şifremi unuttum kısmına tıkladığınızda sizlerden mail bilgisi veya telefon bilgisi isteyecektir. Bu bilgilerden herhangi birini doldurduğunuzda kolay yoldan şifrenizi geri alabileceksiniz. 


 

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.