EBA TV Ders programları ve canlı ders saatleri

Lise

EBA 2011 senesinde kurulan ve amacı internet üzerinde bütün öğretmenleri bir araya getirerek öğrencilere daha zevkli bir anlatım ile dersleri anlatan ve açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan bir sistemdir. Öğrenciler bu sisteme adeta bir sosyal medya olarak bakmaktadırlar çünkü sosyal medyadan hiçbir eksik yanı yok. Öğrenciler ile öğretmenler arasında birebir etkileşim var ve eğitimler her zaman eğlenceli bir şekilde geçmektedir. EBA her ne kadar 2011 senesinde kurulmuş olsada yaygınlaşması tabi ki 2020 senesinde oldu. Covid-19 virüsü yaygınlaşması ile birlikte eğitime bir süre ara verildi ve bir süre araştırmalar yapıldı nasıl bir yol izlenilmeli eğitimde diye ve en sağlıklı yolu hep beraber karar verdiler. Eğitime EBA TV ile devam edildi.

EBA TV Ders Programları Ve Canlı Ders Saatleri

Bu başlık birden çok alt başlığa dayanmaktadır çünkü eğitim Eba TV ile üçe ayrılmaktadır. EBA TV ile üç farklı yayın yapılmaktadır; ilkokul öğrencileri için canlı yayınlar, ortaokul öğrencileri için canlı yayınlar, lise öğrencileri için canlı yayınlar. Öğrenci okuduğu sınıfa göre derslere katılabilmektedir. Eba TV Herhafta ders programları değişmektedir ve bu ders programlarını her hafta yayınlamaktadır. Fakat çoğu kişi bu ders programlarını ve canlı ders saatlerine erişebilmekte güçlük çekmektedir. Bizler ise sizlere kolay yoldan ne zaman hangi ders var bunları göstereceğiz. Öncelikle bu derslere katılabilmek için evde internetinizin veya televizyonunuzun olması gerekmektedir. İnterneti olan kişiler www.eba.gov.tr adresine giderek hangi sınıfta okuyorsa ona göre seçeneği tıklayarak derslere katılabilir. Televizyonu olan kişiler ise gerekli olan frekans ayarlarını yaptıktan sonra TRT EBA TV kanalını açarak canlı olarak derslerini izleyebilir hatta tekrarlarına bile ulaşabilirler.

İlkokul Ders Programı 

Canlı ders programı her öğrenciye özel olarak öğretmeni tarafından hazırlanan bir programdır. Bunun için eba canlı ders sistemine girmeniz gerekmektedir. Eba tv ile ilgili ders programını ise sitemizden öğrenebilrisiniz. Öğrenciler belirlenen saatlerde girip derslerini izleyebilirler.

Ortaokul Ders Programı 

Ortaöğrenim öğrencileri eba tv canlı ders programına sitemizden erişme imkanına sahipler

Lise Ders Programı 

Son olarak Lise 30 Kasım ile 6 Aralık ders programı aşağıda resimde bulunmaktadır. Saatleri ile birlikte vermiş olduğumuz bu resimden hangi gün, hangi saatte ve hangi dersiniz var öğrendikten sonra dersinize katılabilirsiniz.

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.