EBA TV Canlı ders yayını nasıl yapılacak?

EBA TV üzerinden online eğitim verilmekle birlikte toplamda EBA TV olarak 3 adet farklı televizyon kanalı bulunmaktadır. Bu üç kategoriyi illaki biliyorsunuzdur fakat biz yinede hatırlatalım; EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise ile birlikte toplamda 3 adet kanal ile öğrencilerine uzaktan eğitim adı altında destek sunacaktır.

Yayın Akışları Ve Ders Yayını Nasıl Yapılacak?

EBA TV yayın akışları herhafta yenilenecektir ve öğrenciler herhafta yayın akışını yani ders programını internet üzerinden almaları gerekir. Eba.gov.tr sitesi üzerinden veya trt kanalının internet adresine girerek haftalık ders porgramlarını alabilirler. Bu programa göre yayın akışı düzenlenmektedir. Bunun dışında Ders Programları akşamları dersler bittikten sonra sabah dersler başlayana kadar kanallarda yayınlanmaktadır. İnterneti olmayan aileler televizyon kanallarından bulabilirler.

Yayın Tekrarları?

Birçok soru soran öğrencilerden gelen en çok soruda budur. Canlı dersler bittikten sonra gün içerisinde yine tekrarları EBA TV kanalları üzerinden yayınlanacaktır. Şu bilgiyi hatırlatmakda fayda var eğer öğrenciler ders kaçırdıysa eba.gov.tr adresine giderek kaçırdıkları dersin yayın kayıtlarına ulaşabilirler.

EBA TV Dersleri Kim Anlatıyor?

EBA TV kanallarında dersleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçilen kendi alanlarında en başarılı kişiler anlatmaktadır.

EBA TV Frekans Sorunu

Neredeyse her ailenin yaşadığı bu sorunun çözümü çok basittir. Kanalı görebilmeniz için belirli frekans ayarları girmeniz gerekmektedir. Bu Frekanslar ise şunlardır;

 HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

Aynı Ailenin Çakışan Dersleri?

Bu soru çok fazla sorulmakta bir evde 2 çocuk var ve yayınları çakışmaktadır. Evde ise tek bir televizyon vardır peki bu durumda bu ailenin ne yapması gerekir? Az önce birkaç konu hakkında bazı bilgiler yazmıştık bu bilgilerin bir taneside yapılan yayının gün içerisinde özetinin tekrardan paylaşılması ve aynı zamanda internet sitesinde bile yayının paylaşıldığıydı. Çocuğunuzun birine yayını izletip diğer çocuğunuza özet yayını izlettirebilirsiniz.

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.