Online Eğitim sistemine öğretmen girişi nasıl yapılır?

Lise

Hepimizinde bildiği üzere 2020-2021 Eğitim Ve Öğretim Yılı Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca Eğitim Bilişim Ağı yani EBA ile 31 Ağustos ayında başlatıldı. Tüm dünya genelinde yayılan COVİD-19 virüsü nedeni ile birlikte 2020-2021 Eğitim sisteminin uzaktan yürütülmesi kararı ile birlikte 31 ağustos günü uzaktan eğitim ile ilk ders zili duyuldu. Öğrenciler ise EBA sistemine gerekli bilgilerini doldurarak giriş sağlayıp bu derslere katıldılar.

EBA Öğrenci Girişi

EBA sistemine öğrenci girişi birhayli kolaydır. https://www.eba.gov.tr/#/anasayfa adresine giderek sağ üst köşede öğrenci alanına tıklamaları yeterlidir. Sonrasında öğrenciler TC kimlik numaraları ile sisteme başarılı bir şekilde giriş yapabilmektedirler.

EBA öğretmen girişi nasıl yapılır?

EBA sistemine öğrenciler her ne kadar kolay giriş yapabilselerde öğretmenlerin durumu bazen öyle olmaya biliyor. Şifrelerini unuttuklarında, yeni şifre alırken meşakatli yollardan geçmeleri gerekiyor. Öncelikle öğretmenler nasıl giriş yapabilir bunlardan bahsedeceğiz. Öğretmenler https://www.eba.gov.tr/#/anasayfa adresine giderek öğretmen bölümüne tıkladıktan sonra önlerine bir sayfa çıkmaktadır. Bu sayfada birden çok giriş seçeneği vardır. Bu seçeneklerden bazıları şöyledir; eğer üyelikleri var ise üyelik ile giriş yapmaları yok ise kişisel MEBBİS şifresi ile giriş yapması sağlanır. En son seçenek ise öğrencilerin giriş seçeneği ile aynı yoldur. Bu seçenek ise; E-Devlet aracılığı ile EBA Sistemine Öğretmen Girişi yapmaktır. Aslında bu öğretmenler için en kolay yoldur. E-Devlet ile artık neredeyse bütün kamu ve kuruluşlarının internet sitelerine girmek 10 saniyenizi bile almıyor. Yapmanız gereken tek şey E-Devlet ile giriş bölümüne tıklayıp e devlet bilgilerinizi girmeniz böylelikle EBA sistemine öğretmen olarak giriş sağlayabileceksiniz. Eğer E-Devlet şifrenizi unuttuysanız ve EBA Öğretmen Girişi şifrenizide unuttuysanız giriş ekranında şifremi unuttuma tıklayabilirsiniz. Böylelikle karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekranda sizlere kayıt olurken kullandığınız bazı bilgileri soracaktır eposta veya telefon numaraları gibi bu bilgilerde öğrenci sistemindeki gibidir. Bilgilerden herhangi bir tanesini girdiğiniz taktirde girdiğiniz iletişim adresine yeni şifreniz gelmiş olacaktır. Yeni şifreniz ile EBA Sistemine Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır sorusundan kurtulmuş olarak sisteme giriş sağlayacaksınız.

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.