Kazanım testlerine ve cevaplarına nasıl ulaşabilirim?

İlkokul

Eğitim Bilişim Ağı bilindiği üzere 2011 senesinde kurulmuştur. Kurulma amacı ise internet üzerinden öğrencilere öğretmenler aracılığıyla online ders vermektir. 2011 senesinden bu yana kendi siteleri üzerinden sürekli olarak dersler, videolar ve notlar yayınlamaktadır.

EBA Sisteminin Yaygınlaşması

Eba sistemi eskiden fazla bilinmiyordu fakat pandemi sürecinde eğitime ara verildiği için uzaktan eğitim olarak Eba ile anlaşıldı. Milli eğitim bakanlığı EBA sistemi üzerinden televizyonlarda ve internet sitelerinde canlı dersler, canlı yayınlar ve canlı olarak testler sunmaktadır. Bu yüzden öğrencilerin geri kalmamaları için eba sistemi ne girmeleri ve göreceği derslerin notlarını alarak derslerine çalışması gerekir.

EBA Kazanım Testlerine Ve Cevaplarına Nasıl Ulaşabilirim?

Eba sisteminde kazanım testleri mevcuttur. Bu testlere tüm öğrenciler gire bilmektedirler. Öğrenciler testlere girerek kendilerini bu testler ile birlikte sınarlar. Fakat çoğu öğrenci girmiş olduğu kazanım testlerinin cevaplarına bir türlü ulaşamaz. Hatta çoğu öğrenci kazanım testlerine bile ulaşmakta güçlük çekmektedirler. Öncelikle EBA sisteminde ilköğretim, ortaokul ve lise sınıfları katılabilir ve dersler alarak kazanım testlerine girebilir. Şimdi gelelim EBA Kazanım Testlerine Ve Cevaplarına Nasıl Ulaşabilirim? Sorusunun cevabına. Aslında bu çok basit bir sorudur. İnternet üzerinde Google arama sekmesine gelerek “EBA Kazanım Testlerine Ve Cevaplarına Nasıl Ulaşabilirim? ” yazın. Bu soruyu yazdıktan sonra karşınıza binlerce sayfa çıkacaktır. İlk sıralarda ise Milli Eğitim Bakanlığı sitesinin siteleri çıkar. Bu siteye girerek hangi testi indirmek istiyorsanız o testi seçip indirebilirsiniz. Cevapları ise yine aynı şekilde Milli Eğitim Bakanlığı sayfasında bulunmaktadır. İndirmiş olduğunuz yerde cevaplarınıda indirebilirsiniz. Bunun dışında yine Googleye arattığınızda Milli Eğitim Bakanlığı sayfasının dışında birçok site önünüze çıkmaktadır. Bu sitelerde ise arşiv sistemi vardır. Hangi Kazanım testini istiyorsanız o siteye girerek seçersiniz cevaplarınıda seçersiniz. Seçtikten sonra indir butonu çıkar bilgisayarınıza indirerek kazanım testlerine girebilirsiniz.

EBA Kazanım Testinin Önemi

Kazanım testinin önemi bir hayli yüksektir. En büyük önemi kendinizi test edersiniz o zamana kadar görmüş olduğunuz derslerden test olursunuz. Testin sonunda cevaplara bakarsınız hangi konuda yanlış yapmışım örneğin “ X “ dersinin “ Y “ konusunda hata yapmışım. Bu hatayı gördükten sonra anlarsınız ki bu konuda eksiğiniz var geri dönüp o konulara bakarak bu eksikliğinizi giderebilirsiniz.

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.