EBA eğitim sistemine kimler giriş yapabilir?

İlkokul

EBA bilindiği üzere Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılmaktadır. Kuruluşu 2011 senelerine dayanmaktadır. Tek hedefi ise öğrencilere daha iyi bir çalışma ortamı ve öğrencilerin birden fazla öğretmenden dersler almasıdır. Özellikle pandemiz sürecinde eğitimin durmasından sonra yaygınlaşmasından ötürü şuan eğitim görevini Milli Eğitim Bakanlığı bu sisteme vermiştir. Ülkemizde şuan bütün dersler uzaktan eğitim sisteminde görülmektedir. Öğrenciler isterse internet üzerinden üyelikleri ile giriş yaparak bu dersleri alabilir isterler ise televizyondan canlı olarak izleyerek ders konularını işleyebilirler.

EBA Uzaktan Eğitim Sistemine Kimler Giriş Yapabilir?

Uzaktan Eğitim Sistemine öğretmen ve öğrenci olan herkes giriş sağlayabilir. Öğrenci veya öğretmen olmayan bir kişi bu sisteme herhangi bir öğrencin velisi olmadan asla giriş sağlayamaz. Bunun nedeni ise bu sisteme giriş yapması için bir üyelik oluşturması gerekmektedir. Bu üyelik ise oluşturulurken öğretmen bilgileri, öğrenci bilgileri ve veli bilgileri istenilir. Uzaktan Eğitim Sistemine öğretmenler başta olmak üzere öğrenciler ve velileri giriş yapabilirler fakat giriş yapmadan önce bir üyelik başlatmaları gerekir. Uzaktan eğitim sistemi tam bir sosyal medyaya benzetilmektedir. İçerisinde öğretmenler ve öğrenciler tıpkı sosyal medyada olduğu gibi birbirleri ile iletişim halindedir. Yeri geldiğinde öğrenciler birbirleri ile konuşabilir ve öğretmenler birbirleri ile iletişime geçebilirler. Öğrenciler anlamadıkları yerler olduğunda öğretmenlere sorabilirler. Online eğitim sisteminin en büyük katkısı ise öğrenci takılıp kaldığı bir noktada tekrardan başa sarıp dinleyebilir veya yardımcı olmaları için öğretmenlerine veya diğer öğrencilere danışabilir.

Eğitim Bilişim Ağı

Eba TV bilindiği gibi bir tür televizyon kanalıdır. Bu kanalı açabilmeniz için belirli frekans ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir. Bu kanalda haftalık olarak yayın akışı değişir. Haftalık ders programları hazırlanır ve bunlarında tekrarı olmak üzere yayın akışına konulur. Bu haftalık ders programı ise EBA TV internet adresi üzerinden öğrencilere yayımlanır. Bu televizyon kanalında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine dersler verilir. Öğrenciler eğer zamanında televizyon başına geçip hazır olmaz ise hiç üzülmesin çünkü bu televizyon kanalında her gösterilen dersin tekrarıda yayınlanmaktadır. Öğrenciler istediği taktirde bu tekrarlarıda canlı olarak izleyebilirler.

 

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.