EBA destek noktası nedir ve kimler kullanabilir?

İlkokul

Milli Eğitim Bakanı olarak bildiğimiz Ziya Selçuk öğrencilerin çok sevineceği bir haber paylaşmıştı. Bu haber ise uzaktan eğitime katılamayan internetsiz aileler için ve imkanı olmayan öğrenciler için EBA Destek Noktaları oluşturacaklarıydı. Bu haberde belirli bir ilden bahsedilmedi tam 81 ilde Destek Noktası konulacak diye söylenildi. Sizde kendi şehrinizde EBA Destek Noktası Nedir Ve Kimler Kullanabilir? Sorusunu çok merak ediyorsan uzaktanegitim.meb.gov.tr adresini ziyaret etmeni öneririz. Bu adrese giderek kendi şehrinde EBA Destek Noktası var mı? Kontrol edebilirsin.

Destek Noktası Nedir?

Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan online eğitim sistemi bizlere ücretsiz bir eğitim sunmaktadır fakat günümüzde her ailenin durumu olmadığı için evinde internet olmayabiliyor. Bundan dolayı bu ailelerin çocukları eğitimden geri kalıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise bu durumu göz önünde bulundurup tam 81 ile  Destek Noktası koydu. Bu sayede öğrencilere dijital eğitim dersleri ve evinde interneti bulundurma imkanı verdi. Şuan Türkiye gnelinde 81 ilde toplamda 1420 adet  Destek Noktası kurulmuş durumda ve her geçen gün bu sayı artmakta. Sadece durumu olmayan aileler değil internetin çekmeyeceği yerde bile artık öğrenciler bu desteği kullanarak derslerine girebilecek.

EBA Destek Noktası Kimler Kullanabilir?

Destek Noktası sistemini öğrenci olan herkes kullanabilir. Eğer öğrenciyseniz ve Online Eğitim Sisteminde üyeliğiniz var ise bu özellikten sınırsız ve ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz demektir. Öğrenciler dışında bu özellikten ücretsiz bir şekilde öğretmenlerde faydalanabilir. Türkiyenin neresinde olursanız olun eğer öğretmenseniz bu ücretsiz sistemden faydalanabilirsiniz. Öğrencilerinize ücretsiz bir şekilde bu sistem ile online ders verebilirsiniz. Ders notları yükleyebilir hatta diğer öğretmen arkadaşlarınız ile uzaktan eğitim sistemi üzerinden iletişime geçerek bilgi alışverişi bile yapabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu sistemi getirerek bütün öğretmenlerin ve öğrencilerin gönlünü fethetmiş durumda çünkü neredeyse bu sistemi kullanan herkes memnun ve bu sistemin daha da ilerlemesini istiyor. Ziya Selçuk ise yaptığı son açıklamada her geçen gün daha fazla Destek Noktası kuracaklarını söyledi.

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.