E-Okul üzerinden Eba TV sistemine nasıl giriş yapılır?

Ortaokul

Online Eğitim sistemi 2011 yılında öğrencilere internet üzerinden ücretsiz olarak ek ders notları ve dersler öğretmeyi hedefleyerek açılmıştır. Her ne kadar uzun süre adını istediği gibi duyuramasada 2020 yılında yaşanan Covid-19 virüsünden dolayı iptal edilen okulların eğitim görevini üstlenerek adını türkiyede her bireye duyurmuştur ve şuan sitesine ve canlı yayınlarına milyonlarca öğrenci katılmaktadır. Uzaktan Eğitim Türkiye'deki bütün öğretmenleri sisteminde bulundurarak öğrencilere seçenek sunmaktadır. Örnek vermek gerekirse lise öğrencisi tarih dersinden ders alacak ve ona göre hocalar ve notlarını görmektedir. Bu kısımda ise hangi hoca daha iyi bilgi veriyorsa tabi ki o hocanın derslerini almaya gayret gösterir. Online eğitim sisteminin en güzel özelliğinden biriside tam bir sosyal medya gibi kullanılması öğretmenler öğrenciler aralarında iletişim kurabilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sistemine Giriş

Her ne kadar yaygınlaşmış olsada hala EBA sistemine giriş yapamayan bu nedenden dolayı ders alamayan binlerce öğrenci var. Uzaktan eğitim sistemine giriş yapmak aslında çok basittir fakat bazı bilgilerin elinizde olması veya o bilgilerin bilinmesi gerekir. Online eğitim o kadar güzel olarak tasarlanmıştır ki yabancı ülkelerden bile katılım sağlayan öğrenciler vardır. Uzaktan eğitim sistemine giriş yaparken sizleri birden fazla seçenek bekler. E-Devlet ile giriş, karekod ile giriş, aöl girişi ve son olarak e-okul ile giriş gibi seçenekler ile giriş sağlayabilirsiniz. Günümüzde ise bu bilgilerin çoğu her öğrencide olmuyor. Her öğrencide olan tek ortak bilgi E-Okul bilgileri. Bu yüzden öğrenciler E-Okul Üzerinden EBA Sistemine Nasıl Giriş Yapılır tarzı sorular sormaktadır.

E-Okul Üzerinden EBA Sistemine Giriş

E-Okul bilgileri ile bu sistemine giriş yapabilmek için öncelikle https:// eba.gov.tr/ adresine gitmeniz gerekmektedir. Sayfaya girdikten sonra sağ üst köşede öğrenci yazısına tıklayınız. Tıkladıktan sonra önünüze gelen sayfada EBA hesabı oluştur demeniz gerekmektedir. Karşınıza gelen sayfada TC kimlik numaranızı ve diğer istenilen bilgileri giriniz. En sonda güvenlik kodunu yazdıktan sonra sizden şifre oluşturmanız istenilir. Bu adımıda geçtikten sonra başarılı bir şekilde E-Okul bilgileriniz ile online eğitim sistemine kayıt yapmış ve giriş yapmış olursunuz.

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.