11 Ağustos Eba Ders Programı

11 Ağustos eba tv canlı ders programını merak eden öğrenci ve veliler internet üzerinden bu programa ulaşmak için aramalar yapıyor. Çok fazla yanlış bilginin yer aldığı internet ortamında eba canlı ders programına erişmek çok zor olabiliyor. Bizde bu durumu göz önüne alarak eba giriş üzerinden edindiğimiz 11 Ağustos 2021 ders programını günlük olarak sizlerle buluşturuyoruz.

İlkokul Ders Programı

Ders Adı Konu Saati
TBA SPOR TRT EBA SABAH SPORU 06:50
OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı Özel Zamanlar, Kutlamalar ve Değerler (Türkçe, Sanat, Matematik ve Oyun Etkinlikleri) 07:00
OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı Tasarımcı ve Buluşçu Çocuk (Oyun, Sanat ve Türkçe Etkinlikleri) 08:00
TBA BİLİM Su Damlası Parkuru Bilim Eve Sığar 09:00
İngilizce A1 In My City 09:30
TBA SPOR Spor Yaralanmaları , Artistik Cimnastik, Hızlı Ayaklar Çizgi Film, Evde Spor 10:00
HAYAT BİLGİSİ-1 Ülkemizde Hayat ve Doğada Hayat 10:30
TBA KÜLTÜR Türkçenin Doğru Kullanımı ,Mardin İle İlgili Bilgiler , Kültür Mantarı 11:00
HAYAT BİLGİSİ-2 Geri Dönüşüm 11:30
GÜNLÜK YAŞAM BECERİLERİ Eskişehir El Sanatları , Yarış Arabası Yapımı , Pankek Yapımı 12:00
OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı Tasarımcı ve Buluşçu Çocuk (Oyun, Sanat ve Türkçe Etkinlikleri) 12:30
OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı Özel Zamanlar, Kutlamalar ve Değerler (Türkçe, Sanat, Matematik ve Oyun Etkinlikleri) 13:30
TBA BİLİM Su Damlası Parkuru Bilim Eve Sığar 14:30
TÜRKÇE-3 Bilim ve Teknoloji (Eş Sesli Sözcükler)(T) 15:00
TBA SANAT Güzel Sanatlar Lisesi Hacettepe Müze 15:30
FEN BİLİMLERİ-4 İnsan ve Çevre (Bilinçli Tüketici) 16:00
İngilizce A1 Jobs 16:30
1-2-3-4 YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN TÜRKÇE Haber Saati 17:00
OKUYORUM YAZIYORUM Sesleri Tanıyoruz (H,h) 17:30
KAVRAM ÖĞRETİMİ Sayılar 18:00
YARIŞMA HAZIR MISIN ? (YENİ) 18:30
1-2-3-4 TBA DOĞANIN İZİNDE DOĞA KAŞİFİ 19:20
OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı Tasarımcı ve Buluşçu Çocuk (Oyun, Sanat ve Türkçe Etkinlikleri) 19:30
OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı Özel Zamanlar, Kutlamalar ve Değerler (Türkçe, Sanat, Matematik ve Oyun Etkinlikleri) 20:30
VELİ KUŞAĞI - BİZDEN Dr. Fatih Dikmen 21:30

Ortaokul Ders Programı

Ders Adı Konu Saati
TBA SPOR Sabah Sporu 08:50
SOSYAL BİLGİLER-5 Ekonomi ve Sosyal Hayat- Üretim, Dağıtım ve Tüketim Ağı 09:00
SOSYAL BİLGİLER-6 Vergilerimiz Kazançlarımızdır 10:00
TBA BİLİM Su Damlası Parkuru Bilim Eve Sığar Feza Gürsey Bilim Merkezi 10:30
SOSYAL BİLGİLER-7 Ekonomi ve Sosyal Hayat 11:00
TBA KÜLTÜR Türkçenin Doğru Kullanımı Mardin İle İlgili Bilgiler Kültür Mantarı 11:30
T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK-8 Ya İstiklal Ya Ölüm 12:00
TBA SANAT Güzel Sanatlar Lisesi Hacettepe Müze 12:30
İNGİLİZCE-6 Bookworms (Tour Around the World) 13:00
ARAPÇA Toplum-2 13:30
TBA YAŞAM BECERİLERİ Eskişehir El Sanatları Yarış Arabası Yapımı Pankek Yapımı 14:00
İNGİLİZCE-8 Chores (Tour Around the World) 14:30
İNGİLİZCE-5 Fitness (Tour Around the World) 15:00
TBA SPOR Spor Yaralanmaları Artistik Cimnastik Hızlı Ayaklar Çizgi Film Evde Spor 15:30
SOSYAL BİLGİLER Geleneksel Çocuk Oyunları 16:00
TBA SPOR Giovanni Guidetti 16:30
İNGİLİZCE-6 (Tekrar) Bookworms (Tour Around the World) 17:00
TBA BİLİM (Tekrar) Su Damlası Parkuru Bilim Eve Sığar Feza Gürsey Bilim Merkezi 17:30
SOSYAL BİLGİLER-7 (Tekrar) Ekonomi ve Sosyal Hayat 18:00
TBA KÜLTÜR (Tekrar) Türkçenin Doğru Kullanımı Mardin İle İlgili Bilgiler Kültür Mantarı 18:30
T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK-8 (Tekrar) Ya İstiklal Ya Ölüm 19:00
TBA SANAT (Tekrar) Güzel Sanatlar Lisesi Hacettepe Müze 19:30
İNGİLİZCE-7 Public Buildings (Tour Around the World) 20:00
TBA YAŞAM BECERİLERİ (Tekrar) Eskişehir El Sanatları Yarış Arabası Yapımı Pankek Yapımı 20:30
HAZIR MISIN? YARIŞMA 21:00
YETİŞKİN KUŞAĞI - BİZDEN Dr. Fatih Dikmen 22:00

Lise Ders Programı

Ders Adı Konu Saati
MATEMATİK-11 (Tekrar) İkinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler ve Eşitsizlik Sistemleri 00:00
MATEMATİK-12 (Tekrar) Türev Uygulamaları 00:30
TBA SANAT (Tekrar) Hüsni- Hat 01:00
İngilizce A1 (Tekrar) My Turkey- Organik Yemek 01:25
TBA SPOR (Tekrar) Kazananlar Ligi- Ümit Şamiloğlu 01:30
9-10-11-12 YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN TÜRKÇE (Tekrar) Kıssadan Hisse 02:00
TBA YAŞAM BECERİLERİ (Tekrar) Ses Kayıt Teknolojileri 02:30
ARAPÇA (Tekrar) Adres-1 03:00
TBA SANAT (Tekrar) Animasyon Kampı 24. Bölüm 03:30
TBA SPOR Sabah Sporu 08:50
TARİH-9 (Tekrar) VIII ve XII. Yüzyıllar Arasında İslam Medeniyeti Çerçevesindeki İlmî Faaliyetler 09:00
TBA SPOR Olimpiyat Yıldızları 09:30
TARİH-10 (Tekrar) Osmanlı'nın Kalbi: Topkapı Sarayı (Enderun–Birun–Harem) Saray Görevlileri 10:00
TBA BİLİM Bilimin Ev Hali 13. Bölüm 10:30
TARİH-11 (Tekrar) Uluslararası İlişkilerde Denge Stratejisi (1774-1914)/ Osmanlı Devleti'nin Siyasi Varlığına Yönelik Tehditler 11:00
İngilizce A1 My Turkey- Nakit Parasız 11:25
T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK-12 (Tekrar) Atatürkçülük ve Türk İnkılabı/Atatürk İlkeleri 11:30
TBA BİLİM Robotik Kodlama Atölyesi 12:00
TBA YAŞAM BECERİLERİ Sıfır Atık 13. Bölüm 12:30
FELSEFE-10 (Tekrar) Bilim Felsefesinin Konusu ve Problemleri 13:00
İngilizce A1 My Turkey- Kahve 13:25
TBA SANAT Piyano 13:30
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ Peygamber Kıssaları (Firavun’un Sarayında Bir Genç: Hz Musa) 14:00
TBA SANAT Animasyon Kampı 25. Bölüm 14:30
TARİH-9 (Tekrar) VIII ve XII. Yüzyıllar Arasında İslam Medeniyeti Çerçevesindeki İlmî Faaliyetler 15:30
TBA SPOR (Tekrar) Olimpiyat Yıldızları 16:00
TARİH-10 (Tekrar) Osmanlı'nın Kalbi: Topkapı Sarayı (Enderun–Birun–Harem) Saray Görevlileri 16:30
TBA BİLİM (Tekrar) Bilimin Ev Hali 13. Bölüm 17:00
İngilizce A1 (Tekrar) My Turkey- Nakit Parasız 17:25
TARİH-11 (Tekrar) Uluslararası İlişkilerde Denge Stratejisi (1774-1914)/ Osmanlı Devleti'nin Siyasi Varlığına Yönelik Tehditler 17:30
T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK-12 (Tekrar) Atatürkçülük ve Türk İnkılabı/Atatürk İlkeleri 18:00
TBA BİLİM (Tekrar) Robotik Kodlama Atölyesi 18:30
TBA YAŞAM BECERİLERİ (Tekrar) Sıfır Atık 13. Bölüm 19:00
İngilizce A1 (Tekrar) My Turkey- Kahve 19:25
FELSEFE-10 (Tekrar) Bilim Felsefesinin Konusu ve Problemleri 19:30
TBA SANAT (Tekrar) Piyano 20:00
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (Tekrar) Peygamber Kıssaları (Firavun’un Sarayında Bir Genç: Hz Musa) 20:30
TBA SANAT (Tekrar) Animasyon Kampı 25. Bölüm 21:00
TARİH-9 (Tekrar) VIII ve XII. Yüzyıllar Arasında İslam Medeniyeti Çerçevesindeki İlmî Faaliyetler 22:00
TBA SPOR (Tekrar) Olimpiyat Yıldızları 22:30
TARİH-10 (Tekrar) Osmanlı'nın Kalbi: Topkapı Sarayı (Enderun–Birun–Harem) Saray Görevlileri 23:00
İngilizce A1 (Tekrar) My Turkey- Nakit Parasız 23:25
TBA BİLİM (Tekrar) Bilimin Ev Hali 13. Bölüm 23:30

Online eğitim denilince akla ilken sistem ve Eğitim Bilişim Ağı’nın kısaltması olan Eba tv kesintisiz ve ücretsiz canlı ders sunan bir eğitim modelidir. Bu sistem üzerinde canlı yayın yapan üç tane farklı kanal bulunmaktadır. Bu kanallar üzerinden öğrencilere canlı ders izleme imkanı sunulmaktadır.

Sonraki Bölümler

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.
Yukarı Çık
EBA TV Canlı izle

Ülkemizde okullar uzun süredir kapalı. Eğitim ve öğretim bir süredir EBA TV ( Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden yapılıyor ve öğrenciler derslerinden uzak kalmıyor. EBA TV üç kanal üzerinden öğrencilere canlı ders izleme imkanı sunuyor. EBA TV ilkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise gün boyunca canlı ders anlatımı yapıyor.

Copyright @ 2021 | ebaizle.com tüm hakları saklıdır. yemek tarifi